Finistaż wystawy prac naszych uczniów

Wystawa pt. „stART” prezentowała prace uczniów Prywatnych Szkół ABiS. Ekspozycję można było oglądać od 23 stycznia 2017 r. (poniedziałek) do 20 lutego 2017 r. w Galerii Lektorium w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (parter, ul. Wojska Polskiego 121).

Finisaż stART, odbył się 20 lutego 2017 r. (poniedziałek) o godz. 15:00. Kuratorem i koordynatorem wystawy była mgr Agnieszka Wesołowska.

finisaz

Lista autorów prac:

UCZESTNICY SZKOŁA PODSTAWOWA:

Maja Augustyniak
Nina Barańska
Adam Bednarek
Aleksandra Bednarek
Krzysztof Bednarek
Franciszek Borowski
Betul Bozkurt
Zofia Bubińska
Zuzanna Czarnkowska
Karolina Czarnota
Piotr Czyżewski
Karolina Frątczak
Furman
Adrian Gostomski
Melissa Grešner
Jakub Kasztelan
Hanna Klimaczak
Mateusz Kowalski
Alicja Krala
Zuzanna Łabecka
Wiktor Magielski
Gerard Modlewski
Hanna Moll
Julia Murawa
Ewa Niewiadomska
Joanna Niewiadomska
Michał Pacholski
Aleksandra Pasińska
Oliwia Piątczak
Igor Pipczyński
Wojciech Poteraj
Sara Ratczyc
Monika Reszka
Keso Sepiashvili
Filip Sieniawski
Alex Szypusiński
Elifnur Temel
Oliwia Tomczak
Zuzanna Wiśniewska
Lena Włuka
Zuzanna Żółtowska
Mikołaj Żółtowski

UCZESTNICY GIMNAZJUM I LICEUM

Iga Ciepielińska
Piotr Falczewski
Zuzanna Fisiak
Roksana Klara
Julia Kosiur
Paulina Kubiak
Aleksander Krześlak
Julia Mańkowska
Karolina Matusiak
Nikola Miązek
Maja Mielczarek
Zuzanna Młudzik
Patrycja Niepogodin
Klaudia Nowak
Mikołaj Osial
Nikolina Podsiadła
Karolina Rybarczyk
Julia Szczurowska
Wiktoria Taurzeska
Inga Werecka
Jakub Wolsztajn
Patrycja Wróbel
Zuzanna Żychlińska

Nauczyciele uczący:

MARIA DEPTUŁA – CHOCHOLSKA

W 1998 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowni projektowania biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego i pracowni malarstwa prof. Tadeusza Śliwińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru.
Ukończyła studia w dziedzinie informatyki na WSINF. Przez lata zajmowała się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii dla galerii i odbiorców indywidualnych. Swoje prace wystawiała na wystawach w Polsce, Niemczech i USA. W ramach autorskiej pracowni projektowej współpracowała też z Teatrem Ruchu projektując kostiumy i przestrzeń sceniczną. Laureatka konkursu pt. „Łódź Promuje Innowacyjni i Kreatywni” w kategorii Innowacja marketingowa za kolekcję pamiątek łódzkich. Od dłuższego czasu zajmuje się pracą dydaktyczną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przez wiele lat prowadziła autorską pracownię plastyczną „Entliczek” rozwijającą pasje i talenty twórcze. Współpracowała jako wykładowca z WSEZiNS w Łodzi kształcąc nauczycieli na studiach podyplomowych. Prowadzi warsztaty w LSSP na kierunku biżuteria artystyczna w Lublinie. Od 2008 r. zajmuje się prowadzeniem zajęć z, plastyki, informatyki i sztuki (lekcje autorskie) w „School4child” przy WSiU w Łodzi.

ANNA POKUSA

W 1996 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, wydział Grafiki i Malarstwa. Dyplom uzyskała w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego i Pracowni Rysunku prof. Krzysztofa Wawrzyniaka.
Ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie pedagogiki, pedagogiki przedszkolnej, zamierza podjąć kształcenie w dziedzinie edukacji technicznej w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Uczy plastyki, zajęć artystycznych i wiedzy o kulturze w Prywatnym Gimnazjum i Liceum „ABiS” w Łodzi oraz w Gimnazjum nr 29 im. Ks. Jana Twardowskiego. Prowadzi również zajęcia plastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym w przedszkolu „ABiS Smyki”. Wcześniej prowadziła prywatne lekcje plastyki, pracowała w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym oraz w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Pod jej kierunkiem uczniowie otrzymywali nagrody w wielu konkursach min. „Nakręceni na Fotografię” organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, czy „Pejzaż wokół mego miasta” którego inicjatorem jest Pałac Młodzieży w Łodzi. Pomagała również przy organizacji festiwalu „Folkowe Inspiracje” (edycja 2016) czynnie organizując wystawę artystów z Chin. Twórczo zajmuje się rysunkiem i grafiką. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych, miała również wystawę indywidualną. Przez wiele lat pracowała, jako grafik projektant. Interesuje się fotografią.

AGNIESZKA WESOŁOWSKA

Swoją drogę artystyczną zaczęła w Prywtnym Liceum Plastycznym we Włocławku. W 2016 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w pracowni Technik drzeworytniczych i książki artystycznej prof. Dariusza Kacy na wydziale Grafiki i Malarstwa i w pracowni rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Czumaczenko.

Od 2016 roku jest doktorantką na rodzimej uczelni.
Zajmuje się książką artystyczną, jest laureatką wielu nagród i uczestniczką wystaw m.in.:

 • Wystawa I Międzynarodowego Biennale Miniatury Fryderyk Chopin dlauczniów szkół artystycznych w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku (2010 r.),
 • Nagroda Prezesa ZPAP O/Lublin w VII Międzynarodowym konkursie Portret Rodzinny (2011 r.),
 • Aukcja charytatywna na pomoc weteranom operacji wojskowych poza granicami kraju, Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku (2012 r.),
 • II Nagroda w IX Ogólnopolskiego Biennale Grafiki w Szczecinie (2012 r.),
 • “Przegląd grafiki studenckiej 2015/2016 Eksperymentarium i goście”, Galeria Akademii Sztuk Pięknych ul. Piotrkowska, Łódź (2016 r.),
 • Udział w Ogólnopolskiej wystawie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Polsce, Gdańsk (2016 r.),
 • VII Festiwal Miasto Gwiazd, Festiwal Edukacji Artystycznej, udział w gali artystycznej artNoble (2016 r.),
 • Wystawa studentów i pedagogów pt. „My Spadkobiercy? Katarzyna Kobro, jej wpływ na rozwój sztuk pięknych i projektowych w teorii i praktyce artystycz- nej ASP w Łodzi.”Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi – Galeria Biała Ściana (2017 r.).

Pełniła funkcję kuratora na wystawach:

 • „8 pracowni grafiki warsztatowej” Galeria „Biała Ściana” ASP Łódź (2013 r.),
 • „Ukształtowanie”wystawa rzeźby, Galeria „Biała Ściana” ASP Łódź (2013 r.),
 • Wystawa retrospektywna Bartłomieja Lewickiego, Galeria “Biała Ściana’’
 • ASP Łódź (2014 r.), “Sitodruk” Galeria “Biała Ściana’’ ASP Łódź (2014 r.).