Wizyty Studyjne

Zbliżające się Wizyty Studyjne

 

 

25 maja 2016 r. / zapowiedź wizyty studyjnej w Państwa szkole w dniu 25.05.2016 dla 11 nauczycieli :– nauczanie zintegrowane : 3 osoby/– wychowanie przedszkolne : 3 osoby /– kl. IV-VI : 5 osób ( j. pol./ hist. , matemat/muz./plas. , j. angielski/przyroda , inform./religia, wych.fizyczne ). /Iwona Sołtysiak- dyrektor SP 2 Wapnica. 

Sprawozdanie z wizyt studyjnych

W piątek 15 kwietnia 2016 r. odbyła się wizyta studyjna zainteresowanych przedstawicieli Motylkowej Akademii  z Warszawy. Goście odwiedzili wybrane jednostki lekcyjne na poziomach 1-3 i 4-6. Harmonogram spotkań niezwykle owocna, prezentował naszą placówkę jako całość. Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda – opowiedziała gościom o planach rozwoju na najbliższy okres, wskazała ciekawe innowacyjne rozwiązania, podzieliła się refleksją w zakresie wdrożenia pomocy i środków wizualizujących realizację planu daltońskiego w szkole. Swoje lekcje prezentowały: Pani Agata Juljańska, Katarzyna Czternastkiewicz, Joanna Dutka, Anna Lewandowicz, Elżbieta Gwiazda- Szer, Paulina Oczkowska. Nasi goście oprowadzeni zostali po szkole – przez uczennice klasy 5b (za co serdecznie dziękujemy). Jak zwykle wszyscy wykazali się wysokim profesjonalizmem, co skutkowało dużym zadowoleniem odwiedzających nas gości. Przed nami jeszcze kolejne wizyty w tym roku szkolnym – zainteresowanych zapraszamy.

harmonogram wizyty15 kwietnia

___________________

W piątek 8 kwietnia 2016 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna w zakresie realizacji planu daltońskiego. Tym  razem gościliśmy studentów pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami logopedii Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci, ale i czynni już zawodowo nauczyciele spacerując po szkole i odwiedzając kolejne lekcje zwrócili uwagę na interesujące, praktyczne rozwiązania. Plan daltoński znali bowiem jak dotąd z wykładów i warsztatów. Teoria stała się dla nich zrozumiała, jak sami stwierdzili, po praktycznym poznaniu rozwiązań wdrożonych w naszej szkole. „Warto było przyjechać, zobaczyć w praktyce jak można pracować inaczej i realizować planowane wspólnie z uczniami działania”. -powiedzieli. Specjalnie dla nich zaplanowano pokazy lekcji w poziomie 1-3 ale również 4-6 (język angielski i polski). Liderzy: Agata Juljańksa, Katarzyna Czternastkiewicz, Elżbieta- Gwiazda -Szer, Anna Lewandowicz – prezentowali swoje lekcje gościom.

Nasi goście mogli dzięki temu zobaczyć wdrożenie planu daltońskiego również w klasach starszych. Do tej pory, jak sami mówili, widzieli tylko takie rozwiązania w przedszkolach i na pierwszym etapie edukacyjnym. Bardzo podobały im się nasze rozwiązania, sporządzali notatki, dopytywali naszych nauczycieli o szczegóły i tajniki pracy. Dziękując im za zainteresowanie cieszymy się, że nasza praca jest tak wysoko oceniania. Czujemy zadowolenie z faktu, że możemy służyć pomocą nowym pokoleniom nauczycieli planu daltońskiego.

__________________

W piątek 05.02.2016 r. w naszej Szkole odbyła się wizyta studyjna połączona z wykładem nt. realizacji Planu Daltońskiego. Goście przybyli licznie -25 osób, czyli nauczycieli Szkoły Podstawowej i Przedszkola z Dąbrowy Zielonej wraz z Dyrekcją. Harmonogram spotkania przewidywał udział w wybranych lekcjach poziomu 1-3 i 4-6, spacer po szkole z przewodnikiem, wykład na temat wdrożenia Planu Daltońskiego w proces edukacji szkolnej. Lekcje prowadziły panie: Agata Juljańska, Katarzyna Czternastkiewicz, Anna Lewandowicz, Joanna Dutka. Gościom bardzo się podobały rozwiązania metodyczne, które Panie prezentowały. Spacer po szkole również zrobił ogromne wrażenie, ponieważ nasi uczniowie w roli przewodników – byli fenomenalni. Wielkie gratulacje!
W czasie przerwy na kawę/ herbatę – nasi goście przyznali, że są pod wrażeniem organizacji pracy i efektów kształcenia jakie obserwują. Spotkanie podsumował wykład Pani Agaty Juljańskiej – lidera Planu Daltońskiego w Naszej Szkole (trenera i edukatora Stowarzyszenia Dalton Polska).
Pani Katarzyna Czternastkiewicz opowiedziała gościom o efektach pracy z wykorzystaniem Planu Daltońskiego widocznych w postawach oraz wynikach edukacyjnych naszych uczniów. Goście zgodnie wyrazili opinię, że bardzo podoba im się sposób w jaki funkcjonuje nasza placówka. Będą pod okiem naszego eksperta – lidera wdrażać u siebie podobne rozwiązania. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom w promocję Szkoły bardzo dziękujemy!

 

wizytawizyta1wizyta3